26 Haziran 2019 Çarşamba

2016 MEZUNİYET TÖRENİMİZ

30 Mayıs 2016 Pazartesi 16:16 tarihinde eklendi | 2793 defa okundu
Süleyman Demirel Üniversitesi, Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulumuzun 2015-2016 akademik yılı mezuniyet törenini gerçekleştirdik.

Geçen yıl verdiğimiz ilk mezunlarımızdan sonra bu yıl, okulumuz ikinci mezunlarına da gerçekleştirdiğimiz törenle veda etti. 2015-2016 akademik yılının sonunda okulumuzda bulunan "Terapi ve Rehabilitasyon", "Tıbbi Hizmetler ve Teknikerler", "Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık" ile "Sağlık Bakım Hizmetleri" bölümlerinden toplam 260 öğrencimiz mezun oldu.

Mezuniyet töreni öncesi Eğirdir Belediye Başkanı Ömer ŞENGÖL, Müdürümüz Doç. Dr. Mehmet Ali Tabur, akademik personelimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı. Çelenk sunumunun ardından devletimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklal Marşımız söylenildi.

Daha sonra kortej eşliğinde Mezuniyet töreninin yapılacağı Eğirdir Kapalı Spor Salonuna geçildi.

Spor salonundaki programımız, öğrencilerimizin Onuncu Yıl Marşı eşliğinde içeriye girmesi ile başladı. Öğrencilerimizin seremonideki yerlerini almalarından sonra, Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız söylenildi.

Mezuniyet törenimiz protokol konuşmalarıyla devam etti. İlk olarak Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Mehmet Ali TABUR, konuşma yapmak üzere kürsüye geldi ve şunları söyledi:

Sayın Kaymakam, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Rektör Yardımcıları, Müdürler, Aileler, Öğrencilerimiz ve Basın mensupları!

Eğirdir Sağlık Hizmetleri MYO 2015-16 mezuniyet törenine hoş geldiniz.

Sosyal Hizmetler, Engelli Bakım ve Rehabilitasyonu, İlk ve Acil Yardım ve Yaşlı Bakımı Programı öğrencilerini mezun ettiğimiz bugün, gururluyuz ve sevinçliyiz. Bu günü bekleyen siz sevgili öğrenciler, aileler ve biz öğretim üyeleri/elemanları belli bir süreçten geçerek mezuniyet gününe gelmiş bulunmaktayız.

Sevgili öğrenciler!

Teorik ve uygulama eğitimi aldığınız süreci, basamak basamak çıktınız ve işte şu an en üst basamaktasınız. Bu basamakları çıkarken sarf ettiğiniz yorgunluk, fedakarlık ve çalışmalara yüzünüzdeki şu gurur verici gülümseme için katlandınız. Sizleri zirveye taşıyan en önemli unsurlar; özverili çalışmak, sabırlı ve özgüvene sahip olmaktır. Şu anın keyfini çıkarmak sanırım en çok sizin hakkınız. Hepinizi tek tek canı gönülden tebrik ederim.

Sayın anne babalar!

Öğrencilerimiz bugüne gelirken yaşantılarında sürekli siz onların yanındaydınız. Sevinçlerinde en az onlar kadar mutlu oldunuz, üzüntülerini paylaşıp azalttınız ve başarılarıyla gurur duydunuz. Özverilerinizi burada anlatmakla bitiremeyiz. Kısaca bu güzel ve gurur verici günün asıl sahibi olan sizlersiniz. Gelin hep birlikte onları yürekten bir alkışlayalım.

Kıymetli Öğretim Üyeleri ve Elemanları!

Ailelerinden ayrılarak okulumuza gelen öğrencileri üzüldüklerinde sizler teselli ettiniz, şuurlandırıp görev bilincini aşıladınız. Problemlerine birlikte çözüm arayıp onları bugüne gelmelerine sürekli siz motive ettiniz. Onları topluma hizmet etme bilgi, beceri ve yeteneğiyle donattığınız. Eserinizle gurur duymak en doğal hakkınızdır.

Yüksekokulumuzun idari personelini de unutmamak gerekir. Onlar size en iyi eğitim ve öğretimi alabilmeniz için uygun ortamı hazırlamak için sürekli ve yorulmadan çaba sarf ettiler. 

Sevgili Öğrenciler!

Hayatınızda önemli bir aşamayı mezuniyet andıyla tamamlayacaksınız. Bundan sonraki yaşantınızda azimli olmanızı ancak hırslı olmamanızı öneririm. Çünkü hırs hüsran, azim başarı ve mutluluk getirecektir. Bu iki kavramı karıştırmamınız gerekli.

Alacağınız diplomayla öncelikle toprağı şehitlerin kanıyla sulanmış ülkemiz ve tüm insanlığa bilgi, tecrübe, sabır ve özveriyle hizmet edeceğinizden eminim.

Mezuniyetinizi kutlarım! Yolunuz ve bahtınız açık olsun!

 

Daha sonra kürsüye davet edilen SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan ise “Bugün öğrencilerimiz, hayat boyu bekledikleri önemli günlerinden birini yaşıyorlar. Öğrencilerimiz mezun olacaklar ve yeni yaşamlarına başlayacaklar. Sizler bu diplomalarınızı aldıktan sonra sorumluluk sahibi olacaksınız. Mesleklerinizde vefakar olacaksınız, sabırlı olacaksınız ve başarılı olacaksınız. Mezuniyetinizin kutlu, geleceğiniz umutlu olsun. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum” diyerek konuşmalarını tamamladı.

Mezuniyet törenimizde son olarak konuşma yapan Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl ise; “Bugün sağlık ordumuzun neferlerini hep birlikte uğurlamaya geldik. Çocuklarımız ülkemizin çok değerli coğrafyasında eğitim aldılar. Sevgili öğrenciler, gittiğiniz yerlerde fahri turizm elçisi olacağınızı ve yeni öğrencileri Eğirdir’e göndereceğinizi umut ediyor, mezuniyetinizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Bölüm birincilerimiz ve okul birincimizin ödüllerinin takdim edilmesinin ardından, bölüm hocalarımız tarafından mezun olan öğrencilerimize diplomaları takdim edildi.

Okul birincisi Tıbbi Hizmetler ve Teknikerler Bölümü (İlk ve Acil Yardım Programı) öğrencimiz Şeyma Doymaz’ın yaş kütüğüne plaket çakması ve konuşmasıyla devam eden mezuniyet törenimiz, öğrencilerimizin keplerini havaya atması ile sona erdi.

Mezuniyet töreninin ardından spor salonunun bahçesinde öğrencilerimize, ailelerine ve diğer konuklara helva ikram edildi...

KAMU HİZMET STANDARDI

Kamu Hizmet Standardı için tıklayınız...