Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı

Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında "Soğuk Cennet" isimli tiyatro oyunu için Türkçe Topluluğu Tiyatro ekibini ağırladı. Serdar BAYINDIR’ın başkanı olduğu tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan oyunda 30 kişi rol aldı. Oyun,  zengin ve profesyonel bir ekip tarafından sahnelendi ve beğeniyle izlendi...

Günün anlam ve önemini belirten konuşma Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Müdür yardımcısı Öğretim Görevlisi Asuman KOCAKAYA tarafından gerçekleştirildi. Sayın KOCAKAYA konuşmasında; Sarıkamış harekâtının günümüzden 102 yıl önce gerçekleşmiş, insanlık tarihinin en acı olaylarından biri olduğunu vurguladı. KOCAKAYA konuşmasını, o dönem Osmanlı ordusunun mensubu olan askerlerimizin tek bir kurşun bile sıkamadan sadece sessiz bir sefer yürüyüşünde ağır kış şartlarında şehit olduklarını söyleyerek sürdürdü. KOCAKAYA konuşmasını Sarıkamış’ta şehit olan onurlu askerlerin torunları olarak onlardan aldığımız şanlı bayrağımızı aynı onur ve şerefle taşımaya devam edeceğiz şeklinde noktaladı.

Tiyatro oyunu sahnelendikten sonra Türkçe Topluluğu Tiyatro Ekibi başkanına ve oyuncu kadrosuna Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Asuman KOCAKAYA ve Muhammet BENER ile öğretim görevlileri Demir DİNİPAK, Sinan Tarkan ASLAN ve Zehra KÜÇÜKCOŞKUN tarafından günün anlam ve önemine binaen teşekkür belgesi takdim edildi. Çektirilen hatıra fotoğrafı ile anma etkinliği sona erdi.

Yayın Tarihi: 13/12/2017
Okunma Sayısı: 1471